Guatemala - Rodolfo & Reina
Comēte
| Tasting Notes | Pineapple, toffee and milk tea |
|---|---|
| Roast type | Filter |
| Sizes | 200g 1kg |
| Process | Natural |
from 15.40€
Single-origin and 100% Arabica beans from the country's best roasters - roasted to order and delivered fast.
Comēte
| Tasting Notes | Pineapple, toffee and milk tea |
|---|---|
| Roast type | Filter |
| Sizes | 200g 1kg |
| Process | Natural |
from 15.40€
Comēte
| Tasting Notes | Red berries, chocolate, creamy |
|---|---|
| Roast type | Espresso, Filter |
| Sizes | 200g 1kg |
| Process | Natural |
from 15.40€
Unity
| Tasting Notes | Cane sugar, milk chocolate, apple |
|---|---|
| Roast type | Espresso |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Natural |
from 15.40€
Al-Gharb
| Tasting Notes | Floral, chocolate, honey |
|---|---|
| Roast type | Espresso, Filter |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Washed |
from 15.50€
| Tasting Notes | Brown Sugar, Caramel, Almond, Honey |
|---|---|
| Roast type | Espresso |
| Sizes | 200g 1kg |
| Process | Honey |
from 15.50€
| Tasting Notes | Orange, red Apple, almond licor |
|---|---|
| Roast type | Espresso, Filter |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Natural |
from 15.60€
| Tasting Notes | Perfumed, peach, earl grey tea |
|---|---|
| Roast type | Espresso, Filter |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Washed |
from 15.60€
SoLo Brewing
| Tasting Notes | Brown spice, dark chocolate, passion fruit, citric acid, tangerine |
|---|---|
| Roast type | Espresso, Filter |
| Sizes | 100g |
| Process | Sugar Cane, Co-fermented |
15.90€
SoLo Brewing
| Tasting Notes | Milk Chocolate, Tropical fruits, Strawberry, Honey, Coconut, Orange, Passion fruit, Citric acidity |
|---|---|
| Roast type | Filter |
| Sizes | 200g 1kg |
| Process | Anaerobic Natural, Sugar Cane |
from 15.90€
SoLo Brewing
| Tasting Notes | Almond, Caramel, Citric acidity, Green tea |
|---|---|
| Roast type | Espresso, Filter |
| Sizes | 200g 1kg |
| Process | Fully Washed |
from 15.90€
| Tasting Notes | Nutty, Chocolate, Pumpkin jam |
|---|---|
| Roast type | Espresso |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Washed |
from 15.90€
KŌYŌ
| Tasting Notes | Dark chocolate, brown sugar, hibiscus, plum |
|---|---|
| Roast type | Espresso, Filter |
| Sizes | 200g 1kg |
| Process | Fully Washed |
from 16.00€
Humble Anchor
| Tasting Notes | Dark Chocolate, Red Fruits, Mixed Nuts |
|---|---|
| Roast type | Espresso, Filter |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Natural |
from 16.00€
Humble Anchor
| Tasting Notes | Orange, Honey, Walnut, Milk Chocolate |
|---|---|
| Roast type | Espresso, Filter |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Swiss Water |
from 16.00€
Comēte
| Tasting Notes | Strawberry jam with citrusy bergamot, very balanced acidity |
|---|---|
| Roast type | Filter |
| Sizes | 200g 1kg |
| Process | Natural |
from 16.00€