Bolivia - Finca Genesis
Humble Anchor
| Tasting Notes | Black Cherry, Port Wine, Dates, Chocolate |
|---|---|
| Roast type | Espresso, Filter |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Anaerobic Natural |
from 18.20€
Single-origin and 100% Arabica beans from the country's best roasters - roasted to order and delivered fast.
Humble Anchor
| Tasting Notes | Black Cherry, Port Wine, Dates, Chocolate |
|---|---|
| Roast type | Espresso, Filter |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Anaerobic Natural |
from 18.20€
Humble Anchor
| Tasting Notes | Tropical Fruit, Whiskey Oak, Chocolate |
|---|---|
| Roast type | Espresso, Filter |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Black Honey Anaerobic |
from 18.20€
Humble Anchor
| Tasting Notes | Strawberry, Black Grape, Walnut |
|---|---|
| Roast type | Espresso, Filter |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Natural |
from 18.20€
Humble Anchor
| Tasting Notes | Pineapple, mango, toasted almond, honey, nougat |
|---|---|
| Roast type | Espresso, Filter |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Honey |
from 18.20€
Humble Anchor
| Tasting Notes | Cherry Liqueur, Praline, Caramel Apple |
|---|---|
| Roast type | Espresso, Filter |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Natural |
from 18.20€
Unity
| Tasting Notes | Cocoa, red cherry, yellow plum |
|---|---|
| Roast type | Espresso |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Natural |
from 18.20€
| Tasting Notes | Balanced, Stone Fruit, Brown Sugar |
|---|---|
| Roast type | Espresso |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Washed |
from 18.30€
| Tasting Notes | Earl Grey tea, roasted nectarines, dates, honeycomb |
|---|---|
| Roast type | Filter |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Natural |
from 18.30€
Unity
| Tasting Notes | caramel, lychee, orange |
|---|---|
| Roast type | Filter |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Washed |
from 18.30€
Al-Gharb
| Tasting Notes | Ripe fruit, red fruits, sultanas, mango |
|---|---|
| Roast type | Filter |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Natural |
from 18.50€
| Tasting Notes | Black tea, blackberry, cola, molasses, tartaric acidity |
|---|---|
| Roast type | Filter |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Washed |
from 18.50€
Al-Gharb
| Tasting Notes | Passion fruit, ananas, lemon, caramel, dark chocolate |
|---|---|
| Roast type | Filter |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Pineapple Natural |
from 18.50€
KŌYŌ
| Tasting Notes | Blueberry, pineapple, mango |
|---|---|
| Roast type | Espresso, Filter |
| Sizes | 200g 1kg |
| Process | Anaerobic Natural |
from 18.50€
KŌYŌ
| Tasting Notes | Nutella, Nougat, Mango, Honey |
|---|---|
| Roast type | Espresso, Filter |
| Sizes | 200g 1kg |
| Process | Honey |
from 18.50€
Unity
| Tasting Notes | cocoa, kiwi, and melon. |
|---|---|
| Roast type | Espresso |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Natural |
from 18.50€