Ethiopia - Yirgacheffe
Unity
| Tasting Notes | Red cherry, strawberry and walnut |
|---|---|
| Roast type | Filter |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Natural |
from 23.60€
Single-origin and 100% Arabica beans from the country's best roasters - roasted to order and delivered fast.
Unity
| Tasting Notes | Red cherry, strawberry and walnut |
|---|---|
| Roast type | Filter |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Natural |
from 23.60€
Unity
| Tasting Notes | black tea, almond, berry |
|---|---|
| Roast type | Filter |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Honey |
from 23.80€
| Tasting Notes | Strawberry jam, pineapple, vanilla, brownie |
|---|---|
| Roast type | Espresso, Filter |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Natural |
from 24.00€
| Tasting Notes | Black Gooseberry, Lychee, Cherry Jam, Juicy |
|---|---|
| Roast type | Filter |
| Sizes | 200g 1kg |
| Process | Anaerobic Natural |
from 24.30€
Unity
| Tasting Notes | Red cherry, dark chocolate, and blood orange |
|---|---|
| Roast type | Filter |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Washed |
from 24.50€
| Tasting Notes | Grape Juice, Black Tea, Blueberry, White sugar |
|---|---|
| Roast type | Filter |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Honey Double Fermentation |
from 24.80€
Unity
| Tasting Notes | Dark chocolate, almond, mango |
|---|---|
| Roast type | Filter |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Natural |
from 25.40€
| Tasting Notes | Passion Fruit, Raspberry, Jasmine, Lemon, Wine |
|---|---|
| Roast type | Filter |
| Sizes | 200g 1kg |
| Process | Carbonic Maceration |
from 25.50€
Unity
| Tasting Notes | Tangerine, strawberry, rose wine |
|---|---|
| Roast type | Filter |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Natural |
from 25.50€
Unity
| Tasting Notes | Honey, bergamot and cardamom |
|---|---|
| Roast type | Filter |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Washed |
from 25.90€
Unity
| Tasting Notes | Cocoa, Strawberry, Red Grape |
|---|---|
| Roast type | Filter |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Natural |
from 25.90€
Unity
| Tasting Notes | Cinnamon, chamomile, honey |
|---|---|
| Roast type | Filter |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Honey |
from 25.90€
Unity
| Tasting Notes | Kiwi, jasmine and apricot |
|---|---|
| Roast type | Filter |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Anaerobic Natural |
from 26.00€
Unity
| Tasting Notes | Grapefruit, yellow plum and blueberry |
|---|---|
| Roast type | Filter |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Washed |
from 26.00€
KŌYŌ
| Tasting Notes | Passion Fruit, Strawberry, Grapefruit |
|---|---|
| Roast type | Espresso, Filter |
| Sizes | 200g 1kg |
| Process | Natural |
from 26.60€