Colombia - Piña Colada
SoLo Brewing
| Tasting Notes | Piña Colada, Lemonade, Rum, Coconut |
|---|---|
| Roast type | Filter |
| Sizes | 200g |
| Process | Co-fermented |
28.90€
Single-origin and 100% Arabica beans from the country's best roasters - roasted to order and delivered fast.
SoLo Brewing
| Tasting Notes | Piña Colada, Lemonade, Rum, Coconut |
|---|---|
| Roast type | Filter |
| Sizes | 200g |
| Process | Co-fermented |
28.90€
SoLo Brewing
| Tasting Notes | Floral, Citric Acid, Caramelized, Citrus Fruit, Vanilla |
|---|---|
| Roast type | Filter |
| Sizes | 200g |
| Process | Carbonic Maceration, Washed |
28.90€
SoLo Brewing
| Tasting Notes | Jasmine, honey, rapadura, papaya, lemon balm |
|---|---|
| Roast type | Filter |
| Sizes | 200g |
| Process | Honey |
28.90€
| Tasting Notes | Yogurt, strawberry, and cherry. |
|---|---|
| Roast type | Filter |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Natural |
from 29.40€
SoLo Brewing
| Tasting Notes | Waffles, Vanilla, Light Peach, Orange Blossom |
|---|---|
| Roast type | Filter |
| Sizes | 200g |
| Process | Fully Washed |
30.90€
| Tasting Notes | Floral, tangerine, hibiscus tea, molasses sweetness |
|---|---|
| Roast type | Filter |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Wave Washed, Washed |
from 60.00€
| Tasting Notes | Lemon balm, peach, pear, honeycomb |
|---|---|
| Roast type | Filter |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Washed |
from 60.00€