Rwanda - Kizi Rift
Unity
| Tasting Notes | strawberry, kiwi, lemon |
|---|---|
| Roast type | Filter |
| Sizes | 250g 500g 1kg |
| Process | Washed |
from 20.10€
Single-origin and 100% Arabica beans from the country's best roasters - roasted to order and delivered fast.
Unity
| Tasting Notes | strawberry, kiwi, lemon |
|---|---|
| Roast type | Filter |
| Sizes | 250g 500g 1kg |
| Process | Washed |
from 20.10€
Al-Gharb
| Tasting Notes | Stone fruit & red fruit, cocoa, honey |
|---|---|
| Roast type | Espresso, Filter |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Washed |
from 20.50€
SoLo Brewing
| Tasting Notes | Passion fruit, ripe peach, citrus hops, yellow fruits, soft floral notes |
|---|---|
| Roast type | Filter |
| Sizes | 200g |
| Process | Anaerobic, Co-fermented |
20.90€
SoLo Brewing
| Tasting Notes | blackberry, brown sugar, caramelized orange, floral |
|---|---|
| Roast type | Espresso, Filter |
| Sizes | 200g 1kg |
| Process | Natural |
from 20.90€
Unity
| Tasting Notes | milk chocolate, dried fruits, grapefruit |
|---|---|
| Roast type | Espresso |
| Sizes | 250g 500g 1kg |
| Process | Washed |
from 21.40€
Unity
| Tasting Notes | Yellow peach, honey, orange |
|---|---|
| Roast type | Filter |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Washed |
from 21.50€
Al-Gharb
| Tasting Notes | Red fruit, honey, chocolate |
|---|---|
| Roast type | Espresso, Filter |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Natural |
from 21.50€
Unity
| Tasting Notes | raspberry, hibiscus, lime |
|---|---|
| Roast type | Filter |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Washed |
from 21.60€
Humble Anchor
| Tasting Notes | Blueberry, Apricot, Yellow Plum, Dark Chocolate |
|---|---|
| Roast type | Espresso, Filter |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Anaerobic, Natural |
from 22.00€
Unity
| Tasting Notes | Red plum, peach, blackberry |
|---|---|
| Roast type | Filter |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Washed |
from 22.00€
Humble Anchor
| Tasting Notes | Blueberry cream, coconut, white chocolate |
|---|---|
| Roast type | Espresso, Filter |
| Sizes | 200g |
| Process | Washed |
22.00€
Humble Anchor
| Tasting Notes | Tropical fruit, lemon, vanilla cake |
|---|---|
| Roast type | Espresso, Filter |
| Sizes | 200g |
| Process | Washed |
22.00€
Humble Anchor
| Tasting Notes | strawberry cream, toffee, milk chocolate |
|---|---|
| Roast type | Espresso, Filter |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Washed |
from 22.00€
Unity
| Tasting Notes | tangerine, passion fruit, and rum |
|---|---|
| Roast type | Filter |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Anaerobic Natural |
from 22.20€
Unity
| Tasting Notes | black tea, almond, berry |
|---|---|
| Roast type | Filter |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Honey |
from 23.80€