Colombia - Decaffeinated Huila
Al-Gharb
| Tasting Notes | Chocolate and cocoa, liquorice and sweetness |
|---|---|
| Roast type | Espresso, Filter |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Fully Washed, Sugar Cane |
from 16.80€
Single-origin and 100% Arabica beans from the country's best roasters - roasted to order and delivered fast.
Al-Gharb
| Tasting Notes | Chocolate and cocoa, liquorice and sweetness |
|---|---|
| Roast type | Espresso, Filter |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Fully Washed, Sugar Cane |
from 16.80€
| Tasting Notes | Floral, Apple Strudel, Dark Chocolate, Silky |
|---|---|
| Roast type | Espresso |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Natural |
from 16.80€
SoLo Brewing
| Tasting Notes | Sweet aromatic, floral, citric acid, green tea, lemongrass, orange |
|---|---|
| Roast type | Filter |
| Sizes | 100g |
| Process | Semi-Washed, Anaerobic |
16.90€
Al-Gharb
| Tasting Notes | Dark chocolate, praline, nuts, spices, fruit |
|---|---|
| Roast type | Espresso, Filter |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Natural |
from 17.00€
KŌYŌ
| Tasting Notes | Earl Grey, jasmine, lemon, peach |
|---|---|
| Roast type | Espresso, Filter |
| Sizes | 200g 1kg |
| Process | Fully Washed |
from 17.00€
KŌYŌ
| Tasting Notes | Brown Sugar, passion fruit, guava, peach |
|---|---|
| Roast type | Espresso, Filter |
| Sizes | 200g 1kg |
| Process | Natural |
from 17.00€
Humble Anchor
| Tasting Notes | Red Apple, Caramel, Raisin, Cinnamon |
|---|---|
| Roast type | Espresso, Filter |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Washed |
from 17.00€
KŌYŌ
| Tasting Notes | Blackberry, Vanilla, Raspberry, Milk Chocolate |
|---|---|
| Roast type | Espresso, Filter |
| Sizes | 200g 1kg |
| Process | Fully Washed |
from 17.00€
KŌYŌ
| Tasting Notes | Chamomile, Black tea, Raspberry, Orange |
|---|---|
| Roast type | Espresso, Filter |
| Sizes | 200g 1kg |
| Process | Fully Washed |
from 17.00€
Humble Anchor
| Tasting Notes | Apple Blossoms, Caramel, Toasted Nuts |
|---|---|
| Roast type | Espresso, Filter |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Swiss Water |
from 17.00€
Unity
| Tasting Notes | Caramel, cocoa, yellow fruits |
|---|---|
| Roast type | Espresso |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Anaerobic Natural |
from 17.00€
| Tasting Notes | Yerba principe, red apple, caramelized sugar |
|---|---|
| Roast type | Filter |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Washed |
from 17.40€
Unity
| Tasting Notes | Yellow peach, cane sugar and milk chocolate |
|---|---|
| Roast type | Espresso |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Washed - Fermented |
from 17.40€
KŌYŌ
| Tasting Notes | Strawberry, Tangerine, Hibiscus, Honey, Pear |
|---|---|
| Roast type | Espresso, Filter |
| Sizes | 200g 1kg |
| Process | Fully Washed |
from 17.50€
KŌYŌ
| Tasting Notes | Black tea, Brown sugar, Lime, Jasmine, Milk chocolate |
|---|---|
| Roast type | Espresso, Filter |
| Sizes | 200g 1kg |
| Process | Fully Washed |
from 17.50€