El Salvador - Dossokam
Unity
| Tasting Notes | Cocoa, yellow peach, nectarine |
|---|---|
| Roast type | Filter |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Natural |
from 18.60€
Single-origin and 100% Arabica beans from the country's best roasters - roasted to order and delivered fast.
Unity
| Tasting Notes | Cocoa, yellow peach, nectarine |
|---|---|
| Roast type | Filter |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Natural |
from 18.60€
| Tasting Notes | cocoa, yellow peach, nectarine |
|---|---|
| Roast type | Espresso |
| Sizes | 250g |
| Process | Natural |
18.60€
| Tasting Notes | Milk chocolate, green apple, stone fruit, caramel |
|---|---|
| Roast type | Espresso, Filter |
| Sizes | 200g 1kg |
| Process | Natural |
from 18.70€
| Tasting Notes | Dark chocolate, yellow kiwi, banana, honey |
|---|---|
| Roast type | Espresso, Filter |
| Sizes | 200g 1kg |
| Process | Natural |
from 19.00€
| Tasting Notes | Red Grape, caramel, cherry, lemon |
|---|---|
| Roast type | Espresso, Filter |
| Sizes | 200g 1kg |
| Process | Natural |
from 19.00€
| Tasting Notes | Cardamom, Blackcurrant, Cocoa Powder, Lime |
|---|---|
| Roast type | Espresso, Filter |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Natural EF2 |
from 19.00€
SoLo Brewing
| Tasting Notes | Citric Acid, Floral, Green Apple, Green Tea, Tangerine |
|---|---|
| Roast type | Filter |
| Sizes | 200g 1kg |
| Process | Semi-Washed |
from 19.00€
SoLo Brewing
| Tasting Notes | Passion fruit, ripe peach, citrus hops, yellow fruits, soft floral notes |
|---|---|
| Roast type | Filter |
| Sizes | 200g |
| Process | Anaerobic, Co-fermented |
19.00€
Unity
| Tasting Notes | Vanilla, plum, red berries |
|---|---|
| Roast type | Espresso |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Washed |
from 19.00€
Unity
| Tasting Notes | Blackberry, pear, pineapple |
|---|---|
| Roast type | Filter |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Honey anaerobic |
from 19.40€
Unity
| Tasting Notes | Tobacco, vanilla, and cinnamon. |
|---|---|
| Roast type | Espresso |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Washed |
from 19.40€
Al-Gharb
| Tasting Notes | Fruity, mango, red fruits, spicy, biscuit notes |
|---|---|
| Roast type | Filter |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Anaerobic Natural |
from 19.50€
Al-Gharb
| Tasting Notes | Fruity enzymatic fragrance, chocolate, tropical fruit (mango), red fruits, spicy, biscuit notes, medium acidity. |
|---|---|
| Roast type | Espresso, Filter |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Anaerobic Natural |
from 19.50€
KŌYŌ
| Tasting Notes | Milk Chocolate, Brown Sugar, Blueberry, Lime |
|---|---|
| Roast type | Espresso, Filter |
| Sizes | 200g 1kg |
| Process | Washed |
from 19.50€
| Tasting Notes | Tartaric acidity, Fuji Apple, Grapes |
|---|---|
| Roast type | Filter |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Washed |
from 19.80€