Brazil - Caramuru Red Catuai Natural
SoLo Brewing
| Tasting Notes | chocolate, sweet, stone fruits, roasted almond |
|---|---|
| Roast type | Espresso, Filter |
| Sizes | 200g 1kg |
| Process | Natural |
from 14.90€
Single-origin and 100% Arabica beans from the country's best roasters - roasted to order and delivered fast.
SoLo Brewing
| Tasting Notes | chocolate, sweet, stone fruits, roasted almond |
|---|---|
| Roast type | Espresso, Filter |
| Sizes | 200g 1kg |
| Process | Natural |
from 14.90€
Unity
| Tasting Notes | Caramel, cocoa, yellow fruits |
|---|---|
| Roast type | Espresso |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Anaerobic Natural |
from 15.00€
Al-Gharb
| Tasting Notes | Dark chocolate, walnut, stone fruit |
|---|---|
| Roast type | Espresso, Filter |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Natural |
from 15.00€
Serra Coffee Company
| Tasting Notes | Vanilla, Marmalade, Toasted Coconut |
|---|---|
| Roast type | Filter |
| Sizes | 250g |
| Process | Natural |
15.00€
| Tasting Notes | Jasmine, coffee blossom, honey |
|---|---|
| Roast type | Filter |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Washed |
from 15.00€
Unity
| Tasting Notes | Black tea, chocolate, jasmine |
|---|---|
| Roast type | Filter |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Washed |
from 15.30€
KŌYŌ
| Tasting Notes | Brown sugar, stone fruit, raspberry, black tea, lemon |
|---|---|
| Roast type | Filter |
| Sizes | 200g |
| Process | Washed |
15.50€
| Tasting Notes | Orange, red Apple, almond licor |
|---|---|
| Roast type | Espresso, Filter |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Natural |
from 15.60€
SoLo Brewing
| Tasting Notes | Milk Chocolate, hazelnuts and a hint of red fruits. |
|---|---|
| Roast type | Espresso, Filter |
| Sizes | 200g 1kg |
| Process | Fully Washed |
from 15.90€
SoLo Brewing
| Tasting Notes | Citrus, floral, stone fruit |
|---|---|
| Roast type | Filter |
| Sizes | 200g 1kg |
| Process | Washed, Co-fermented |
from 15.90€
| Tasting Notes | Toffee, Cranberry, Pecan Nuts |
|---|---|
| Roast type | Espresso |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Natural |
from 16.40€
Unity
| Tasting Notes | Yellow peach, cane sugar and milk chocolate |
|---|---|
| Roast type | Espresso |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Washed - Fermented |
from 16.60€
Al-Gharb
| Tasting Notes | Chocolate and cocoa, liquorice and sweetness |
|---|---|
| Roast type | Espresso, Filter |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Fully Washed, Sugar Cane |
from 16.80€
SoLo Brewing
| Tasting Notes | Milk chocolate, almond, molasses, clove |
|---|---|
| Roast type | Filter |
| Sizes | 200g |
| Process | Anaerobic Natural, Sugar Cane |
16.90€
KŌYŌ
| Tasting Notes | Green Tea, Camomille, Litschi |
|---|---|
| Roast type | Espresso, Filter |
| Sizes | 200g 1kg |
| Process | Washed |
from 17.50€