| Tasting Notes | Fruity, floral, caramel |
|---|---|
| Roast type | Filter |
| Sizes | 200g 1kg |
| Process | Washed - thermal shock |
from 27.20€
Single-origin and 100% Arabica beans from the country's best roasters - roasted to order and delivered fast.
| Tasting Notes | Fruity, floral, caramel |
|---|---|
| Roast type | Filter |
| Sizes | 200g 1kg |
| Process | Washed - thermal shock |
from 27.20€
SoLo Brewing
| Tasting Notes | Grapes, grapes, and more grapes. Some flowers, but mostly grapes. |
|---|---|
| Roast type | Filter |
| Sizes | 200g |
| Process | Co-fermented |
28.70€
SoLo Brewing
| Tasting Notes | Piña Colada, Lemonade, Rum, Coconut |
|---|---|
| Roast type | Filter |
| Sizes | 200g |
| Process | Co-fermented |
28.70€
SoLo Brewing
| Tasting Notes | Floral, Citric Acid, Caramelized, Citrus Fruit, Vanilla |
|---|---|
| Roast type | Filter |
| Sizes | 200g |
| Process | Carbonic Maceration, Washed |
29.00€
| Tasting Notes | Dark Chocolate, White Plum, Nectarine |
|---|---|
| Roast type | Filter |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Black Diamond Natural |
from 29.30€
| Tasting Notes | Floral, baked apple, honey |
|---|---|
| Roast type | Filter |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Washed |
from 29.80€
| Tasting Notes | Tropical fruit, cane sugar, jazmin, peach, lime |
|---|---|
| Roast type | Filter, Espresso |
| Sizes | 200g 1kg |
| Process | Carbonic Maceration, White Honey |
from 30.00€
| Tasting Notes | Jasmine, coffee blossom, honey |
|---|---|
| Roast type | Filter |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Washed |
from 30.00€
| Tasting Notes | Raspberry, Dragon Fruit, White Chocolate, Cherry Liqueur |
|---|---|
| Roast type | Filter |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Natural Double Fermentation |
from 31.30€
| Tasting Notes | Violets, Physalis, Pineapple, Acai |
|---|---|
| Roast type | Filter |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Honey |
from 31.30€
| Tasting Notes | Floral, jasmine, crystalized lemon |
|---|---|
| Roast type | Filter |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Washed |
from 31.50€
SoLo Brewing
| Tasting Notes | Vanilla, Cinnamon, Milky, Coconut, Chocolate, Floral, Baking Spices, Lime |
|---|---|
| Roast type | Filter |
| Sizes | 200g |
| Process | Extended Fermentation |
34.90€
| Tasting Notes | Floral, tangerine, hibiscus tea, molasses sweetness |
|---|---|
| Roast type | Filter |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Wave Washed, Washed |
from 60.00€
| Tasting Notes | Lemon balm, peach, pear, honeycomb |
|---|---|
| Roast type | Filter |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Washed |
from 60.00€
Unity
| Tasting Notes | Blackberry, apple and dark chocolate |
|---|---|
| Roast type | Filter, Espresso |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Fully Washed |
from 83.10€