Brazil - Mogiana Alta
Al-Gharb
| Tasting Notes | Dark chocolate, walnut, stone fruit |
|---|---|
| Roast type | Filter, Espresso |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Natural |
from 15.00€
Single-origin and 100% Arabica beans from the country's best roasters - roasted to order and delivered fast.
Al-Gharb
| Tasting Notes | Dark chocolate, walnut, stone fruit |
|---|---|
| Roast type | Filter, Espresso |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Natural |
from 15.00€
Serra Coffee Company
| Tasting Notes | Vanilla, Marmalade, Toasted Coconut |
|---|---|
| Roast type | Filter |
| Sizes | 250g |
| Process | Natural |
15.00€
KŌYŌ
| Tasting Notes | Brown sugar, stone fruit, raspberry, black tea, lemon |
|---|---|
| Roast type | Filter |
| Sizes | 200g |
| Process | Washed |
15.50€
| Tasting Notes | Orange, red Apple, almond licor |
|---|---|
| Roast type | Filter, Espresso |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Natural |
from 15.60€
SoLo Brewing
| Tasting Notes | Citrus, floral, stone fruit |
|---|---|
| Roast type | Filter |
| Sizes | 200g 1kg |
| Process | Washed, Co-fermented |
from 15.90€
| Tasting Notes | Toffee, Cranberry, Pecan Nuts |
|---|---|
| Roast type | Espresso |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Natural |
from 16.40€
Al-Gharb
| Tasting Notes | Chocolate and cocoa, liquorice and sweetness |
|---|---|
| Roast type | Filter, Espresso |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Fully Washed, Sugar Cane |
from 16.80€
SoLo Brewing
| Tasting Notes | Milk chocolate, almond, molasses, clove |
|---|---|
| Roast type | Filter |
| Sizes | 200g |
| Process | Anaerobic Natural, Sugar Cane |
16.90€
Unity
| Tasting Notes | Caramel, cocoa, yellow fruits |
|---|---|
| Roast type | Espresso |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Anaerobic Natural |
from 17.00€
KŌYŌ
| Tasting Notes | Green Tea, Camomille, Litschi |
|---|---|
| Roast type | Filter, Espresso |
| Sizes | 200g 1kg |
| Process | Washed |
from 17.50€
Humble Anchor
| Tasting Notes | Dark chocolate, red fruit, mixed nuts |
|---|---|
| Roast type | Filter, Espresso |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Natural |
from 17.80€
Humble Anchor
| Tasting Notes | Mandarina, Pêra, Amêndoa, Flor de cerejeira |
|---|---|
| Roast type | Filter, Espresso |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Washed |
from 17.90€
Humble Anchor
| Tasting Notes | Lemon, Grape, Floral, Brown Sugar |
|---|---|
| Roast type | Filter, Espresso |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Water, Co2 |
from 17.90€
SoLo Brewing
| Tasting Notes | Pineapple, passion fruit, citrus zest, floral, tropical fruit, sparkling acidity, silky body, sweet finish |
|---|---|
| Roast type | Filter |
| Sizes | 200g 1kg |
| Process | Washed |
from 17.90€
Humble Anchor
| Tasting Notes | Stone Fruit, Cherry Chocolate, Mulled Wine |
|---|---|
| Roast type | Filter, Espresso |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Natural |
from 18.20€