Ethiopia - Sidamo Bensa - Decaf
Humble Anchor
| Tasting Notes | Lemon, Grape, Floral, Brown Sugar |
|---|---|
| Roast type | Espresso, Filter |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Water, Co2 |
from 17.90€
Single-origin and 100% Arabica beans from the country's best roasters - roasted to order and delivered fast.
Humble Anchor
| Tasting Notes | Lemon, Grape, Floral, Brown Sugar |
|---|---|
| Roast type | Espresso, Filter |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Water, Co2 |
from 17.90€
SoLo Brewing
| Tasting Notes | Pineapple, passion fruit, citrus zest, floral, tropical fruit, sparkling acidity, silky body, sweet finish |
|---|---|
| Roast type | Filter |
| Sizes | 200g 1kg |
| Process | Washed |
from 17.90€
Humble Anchor
| Tasting Notes | Strawberry, Black Grape, Walnut |
|---|---|
| Roast type | Espresso, Filter |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Natural |
from 18.20€
Humble Anchor
| Tasting Notes | Cherry Liqueur, Praline, Caramel Apple |
|---|---|
| Roast type | Espresso, Filter |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Natural |
from 18.20€
Unity
| Tasting Notes | caramel, lychee, orange |
|---|---|
| Roast type | Filter |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Washed |
from 18.30€
| Tasting Notes | Chamomile, persimmon |
|---|---|
| Roast type | Filter |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Washed |
from 18.30€
KŌYŌ
| Tasting Notes | Green Tea, Hibiscus, Jasmine |
|---|---|
| Roast type | Filter |
| Sizes | 200g |
| Process | Washed |
18.50€
SoLo Brewing
| Tasting Notes | Crushed pink peppercorn, Port wine, Mint candy |
|---|---|
| Roast type | Filter |
| Sizes | 100g |
| Process | Extended Fermentation, Washed - thermal shock |
18.90€
Unity
| Tasting Notes | hibiscus, panela, papaya |
|---|---|
| Roast type | Espresso, Filter |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Natural |
from 18.90€
Humble Anchor
| Tasting Notes | Kumquat, Apple, Honey, Floral |
|---|---|
| Roast type | Espresso, Filter |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Anaerobic Natural |
from 20.00€
| Tasting Notes | Fruity, Sweet, Cherry, Vanilla |
|---|---|
| Roast type | Omniroast |
| Sizes | 250g |
| Process | Natural |
20.00€
Humble Anchor
| Tasting Notes | Strawberry | Passionfruit | Milk Chocolate |
|---|---|
| Roast type | Espresso, Filter |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Natural |
from 20.00€
| Tasting Notes | Honey, cherry, papaya, lemongrass, prune |
|---|---|
| Roast type | Omniroast |
| Sizes | 250g |
| Process | Washed |
20.00€
Humble Anchor
| Tasting Notes | White Grape, Caramel, Sweet Dates |
|---|---|
| Roast type | Espresso, Filter |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Anaerobic Natural |
from 20.00€
Humble Anchor
| Tasting Notes | Black currant, caramel, cacau Nibs |
|---|---|
| Roast type | Espresso, Filter |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Natural |
from 20.00€