Colombia - El Mirador
SoLo Brewing
| Tasting Notes | Floral, Citric Acid, Caramelized, Citrus Fruit, Vanilla |
|---|---|
| Roast type | Filter |
| Sizes | 200g |
| Process | Carbonic Maceration, Washed |
28.90€
Delicate aromas and crisp, refreshing flavours with a tea-like body and high, sparkling acidity.
Sip slowly as the cup cools to discover how floral and citrus notes evolve and reveal new layers.
SoLo Brewing
| Tasting Notes | Floral, Citric Acid, Caramelized, Citrus Fruit, Vanilla |
|---|---|
| Roast type | Filter |
| Sizes | 200g |
| Process | Carbonic Maceration, Washed |
28.90€
SoLo Brewing
| Tasting Notes | Passion fruit, ripe peach, citrus hops, yellow fruits, soft floral notes |
|---|---|
| Roast type | Filter |
| Sizes | 200g |
| Process | Anaerobic, Co-fermented |
20.90€
SoLo Brewing
| Tasting Notes | Jasmine, honey, rapadura, papaya, lemon balm |
|---|---|
| Roast type | Filter |
| Sizes | 200g |
| Process | Honey |
28.90€
Rich, complex flavours with a distinctive fermented character, fuller body, and pronounced sweetness.
Notice how bold, wine-like notes transform from the first sip to a lingering, nuanced finish.
SoLo Brewing
| Tasting Notes | Piña Colada, Lemonade, Rum, Coconut |
|---|---|
| Roast type | Filter |
| Sizes | 200g |
| Process | Co-fermented |
28.90€
Humble Anchor
| Tasting Notes | Blueberry cream, coconut, white chocolate |
|---|---|
| Roast type | Espresso, Filter |
| Sizes | 200g |
| Process | Washed |
22.00€
| Tasting Notes | Yogurt, strawberry, and cherry. |
|---|---|
| Roast type | Filter |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Natural |
from 29.40€
Vibrant and juicy, marked by bright acidity and a clean finish.
Savor slowly to let layered fruit notes open from the first burst of flavour to a sweet, lasting aftertaste.
Unity
| Tasting Notes | black tea, almond, berry |
|---|---|
| Roast type | Filter |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Honey |
from 23.80€
Humble Anchor
| Tasting Notes | Cherry Liqueur, Praline, Caramel Apple |
|---|---|
| Roast type | Espresso, Filter |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Natural |
from 18.20€
Humble Anchor
| Tasting Notes | Strawberry, Black Grape, Walnut |
|---|---|
| Roast type | Espresso, Filter |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Natural |
from 18.20€
Smooth and comforting, balancing rich sweetness with nutty undertones.
Take measured sips to enjoy the shift from chocolate and caramel to toasted nuts and a gentle, lingering sweetness.
Al-Gharb
| Tasting Notes | Stone fruit & red fruit, cocoa, honey |
|---|---|
| Roast type | Espresso, Filter |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Washed |
from 20.50€
Humble Anchor
| Tasting Notes | Tropical fruit, lemon, vanilla cake |
|---|---|
| Roast type | Espresso, Filter |
| Sizes | 200g |
| Process | Washed |
22.00€
Unity
| Tasting Notes | milk chocolate, dried fruits, grapefruit |
|---|---|
| Roast type | Espresso |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Washed |
from 20.40€