Mexico - Victor Lopez
SoLo Brewing
| Tasting Notes | Fruity (Lime, Orange), Sweet (Vanilla sugar, Honey), Green tea |
|---|---|
| Roast type | Filter |
| Sizes | 200g 1kg |
| Process | Washed |
from 19.90€
Single-origin and 100% Arabica beans from the country's best roasters - roasted to order and delivered fast.
SoLo Brewing
| Tasting Notes | Fruity (Lime, Orange), Sweet (Vanilla sugar, Honey), Green tea |
|---|---|
| Roast type | Filter |
| Sizes | 200g 1kg |
| Process | Washed |
from 19.90€
SoLo Brewing
| Tasting Notes | Clean, Rounded, Lime, Honey, Nougat, Pineapple |
|---|---|
| Roast type | Espresso, Filter |
| Sizes | 200g 1kg |
| Process | Anaerobic Natural |
from 19.90€
Comēte
| Tasting Notes | Passion fruit, Honey, Blood orange peel |
|---|---|
| Roast type | Filter |
| Sizes | 200g 1kg |
| Process | Washed - thermal shock |
from 19.90€
Humble Anchor
| Tasting Notes | Pink Lemonade, Citrus, Floral, Tropical Fruit |
|---|---|
| Roast type | Espresso, Filter |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Natural |
from 20.00€
Humble Anchor
| Tasting Notes | Pineapple, Lime, Honey, Floral |
|---|---|
| Roast type | Espresso, Filter |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Anaerobic Natural |
from 20.00€
Humble Anchor
| Tasting Notes | Orange, Almond, Brown Sugar, Dark Chocolate |
|---|---|
| Roast type | Espresso, Filter |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Mountain Water |
from 20.00€
Humble Anchor
| Tasting Notes | Kumquat, Apple, Honey, Floral |
|---|---|
| Roast type | Espresso, Filter |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Anaerobic Natural |
from 20.00€
Humble Anchor
| Tasting Notes | Strawberry, Elderflower, Sugarcane, Nutmeg |
|---|---|
| Roast type | Espresso, Filter |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Anaerobic Natural |
from 20.00€
| Tasting Notes | Fruity, Sweet, Cherry, Vanilla |
|---|---|
| Roast type | Omniroast |
| Sizes | 200g |
| Process | Natural |
20.00€
Humble Anchor
| Tasting Notes | Strawberry | Passionfruit | Milk Chocolate |
|---|---|
| Roast type | Espresso, Filter |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Natural |
from 20.00€
| Tasting Notes | Honey, cherry, papaya, lemongrass, prune |
|---|---|
| Roast type | Omniroast |
| Sizes | 250g |
| Process | Washed |
20.00€
Unity
| Tasting Notes | Passion fruit, melon, nectarine |
|---|---|
| Roast type | Filter |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Anaerobic, Washed |
from 20.10€
KŌYŌ
| Tasting Notes | Blueberry, Caramel, Lemon |
|---|---|
| Roast type | Filter |
| Sizes | 200g 1kg |
| Process | Washed |
from 20.50€
Unity
| Tasting Notes | Roasted nuts, cane sugar, orange |
|---|---|
| Roast type | Espresso |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Washed |
from 20.50€
Al-Gharb
| Tasting Notes | Stone fruit & red fruit, cocoa, honey |
|---|---|
| Roast type | Espresso, Filter |
| Sizes | 250g 1kg |
| Process | Washed |
from 20.50€